logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

7. 2. - Sims Ville


7. 2. 1. - Wioska

Sims Ville (Wioska Simów) brzmi zachęcająco. Nie cieszcie się zawczasu - gra o której mowa nigdy nie trafi do sklepów. Mimo, iż gra jest to oficjalnie dla graczy jej nie mam. Dlaczego? Przyczyny takowego postępowania, które rzekomo choć w minimalnym stopniu są korzystne dla graczy - nie są do końca wyjaśnione. Otóż Sims Ville miało dawać nam możliwości jakich nie daje żadna inna gra.

7. 2. 2. - Nawiązując

Sim City 3000 mimo, iż pozwala na budowę miasta nie pozwala na kontrolowanie życia ich mieszkańców. The Sims z kolei pozwala nam na rozkazywanie i wydawanie poleceń, ale tylko jednej rodzinie na raz. Sims Ville miało dać nam możliwość bieżącej obserwacji mieszkańców naszej mieściny. W Sims Ville twoja kontrola nad mieszkańcami miasta jest ograniczona; możesz obserwować ich poczynania z lotu ptaka. Jesteś gospodarzem tego miasteczka, które z czasem przekształci się w aglomerację. Twoje zadanie polega nie na dotarciu do każdego sima z osobna, lecz na dotarciu do wszystkich społeczności. W tym celu musisz ulokować swoją sieć wtyczek tzn. simów którzy będą cię informowali, o bieżących potrzebach całej społeczności. Z każdym sim dniem Twoja osada rozrasta się. Mieszkańców przybywa? Ty jako burmistrz możesz tylko czekać. Czekać, czekać i jeszcze raz czekać - błąd nie musisz tego robić albowiem Maxis ze względu na monotonię i małą grywalność wycofał grę ze sprzedaży.

7. 2. 3. - Teoria spiskowa

Ciekawa gra. Wydawać by się mogło, że nie jest nam obca? Prawda. Dobrze przejdźmy do konkretów: Sim City 4 - tu jest pogrzebany przysłowiowy pies. Maxis zrezygnował z gry SV na rzecz Sim City 4. Już uruchamiając SC4 można zorientować się, że przy jego produkcji wykorzystano koncept gry SV. Dlaczego tak myślę? Pierwszy najistotniejszy fakt który skłania mnie ku takiemu mniemaniu to: nowy tryb gry MOJE SIMY. Tryb o którym mowa umożliwia nam ulokowanie sieci sześciu simów - wtyczek. Drugi fakt to spożytkowanie w SC4 wskaźników zapotrzebowania na różne usługi. Ostatni znaczący argument który chcę Wam przedstawić jest dość oczywisty: gra znana i lubiana sprzedaje się lepiej niż gra która debiutuje na rynku.

7. 2. 4. - Puenta

I tym razem Maxis dowodzi o swojej solidności warto było poczekać na grę Sim City 4, która jest naprawdę godna polecenia.


© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl