logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

1. 6. - Złote rady


1. 6. 1. - Poradnik dla początkujących

Każde życie to problemy, jednak zaryzykuję stwierdzenie, że największe kłopoty ma jednak ten, kto opiekuje się Simami, bo jeśli Ty im nie pomożesz, to kto...? Czasem też wcale nie chcesz im pomóc, a za to sam potrzebujesz ratunku :), bo Twoje Simy nie chcą robić tego, do czego chcesz je nakłonić za wszelką cenę. Oto zestaw ekspresowych porad na niektóre z takich wypadków:

>1. Budując domek, staraj się zachować mały odstęp między np. łazienką a toaletą, bo inaczej cała gra minie Ci na obserwowaniu jak członek rodzinki spaceruje stąd dotąd.

>2. Zawsze przy tworzeniu domu pamiętaj, by Twój Sim miał lodówkę, blat, na którym może przygotować posiłki, w najgorszym przypadku toster lub mikrofalówkę, prysznic lub wannę, zlew i sedes. Ponadto łóżko, bo bez tych sprzętów nie będzie miał ochoty do życia.

>3. Wręcz musisz mieć telefon w swoim Sim-domku. Dzięki niemu m. in. zaspokajają potrzeby towarzyskie, a także mogą np. zamówić sprzątaczkę, jeśli same nie mają czasu na sprzątanie.

>4. By zmniejszyć do minimum ryzyko, zainstaluj gdzieniegdzie alarmy przeciwpożarowe i antywłamaniowe.

>5. Kosz na śmieci, zmywarkę i zlew najlepiej postawić blisko siebie, w przeciwnym razie, wyrzucanie resztek pokarmowych będzie zajmowało Simom całe wieki!

>6. Pamiętaj, żeby nie sprzedawać schodów, gdy jakiś członek rodziny jest akurat na piętrze! Sim umrze tam najprawdopodobniej z głodu i dyskomfortu, jeśli szybko nie zainterweniujesz - wtedy strzeż się duchów!

>7. Przypadkiem nie muruj pokoju, w którym znajduje się członek Twojej Sim-rodzinki! Biedak się udusi.

>8. Gdy budujesz basen, nie możesz zapomnieć o drabince, w przeciwnym wypadku utopisz wszystkich użytkowników, gdy tylko zabraknie im energii...

>9. Nigdy nie sprzedawaj tego, co Twój Sim darzy szczególnym przywiązaniem i z czego lubi korzystać. Jeśli się do tego nie zastosujesz, Sim zacznie wygrażać Ci pięściami :).

>10. Każdy sim-sprzęt nie traci na wartości, gdy rano go kupisz, a jeszcze tego samego dnia sprzedasz, naturalnie - już po użyciu go przez Sima.

>11. Dzieci Simów na początku wymagają niestety nieustannej uwagi, dlatego też nie warto decydować się na dziecko, gdy obydwoje rodzice chodzą do pracy. Później też trzeba dać im możliwość zabawy i własny pokój. Inaczej spowoduje to nadejście Opieki Socjalnej i utratę dziecka.

>12. By wydawać simoleony, Sim musi je najpierw zarobić. Pozostaje iść mu do pracy. Nie pozwól mu się jednak przemęczać i od czasu do czasu pozwól mu na wolny dzień, aczkolwiek nie zbyt często i nie dwa dni z rzędu, inaczej straci posadę.

>13. Nie pozwalaj, aby goście weszli Ci na głowę. Zapewnij sobie stałe, lecz niewielkie grono przyjaciół, wówczas pozostałych można spokojnie wyprosić.

>14. Nie karz dopiero, co umytemu Simowi, by zmienił żarówkę. Pewnie jest jeszcze mokry i ... sam zacznie świecić.

>15. Sny Sima podpowiedzą Ci, co najlepiej kupić mu w prezencie.

>16. Jeśli dopuścisz do sytuacji, w której Twoja rodzinka ma zastraszająco niezaspokojone potrzeby, przestanie Cię słuchać i zacznie robić dosłownie, co zechce. W żadnym wypadku nie pozwól im się tak rozbestwić!

>17. Jeśli chcesz Sima czegoś nauczyć, to nie zmuszaj go do nauki, kiedy jest głodny, zmęczony lub brakuje mu rozrywki. Może się wtenczas zbuntować, więc najpierw pomóż zaspokoić mu wszystkie jego potrzeby.

>18. Czasem pozwól swoim Simom zrobić to, na co mają akurat ochotę. Wówczas sami zaspokoją swoje najbardziej palące potrzeby!

>19. Jeśli za wszelką cenę chcesz uniknąć bałaganu w domku i ustawicznego zmuszania Sima do zmywania i sprzątania w nim, to masz dwa wyjścia do wyboru: albo stwórz człowieczka o pedantycznym usposobienu, albo szybko zacznij odkładać świeżo zarobione pieniążki na domowego robota "Servo"...

>20. Warto od czasu do czasu wymieniać stare rzeczy (np. mebelki) na bardziej wykwintne. Simy będą wtedy jeszcze bardziej zadowolone.


© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl