logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

3. 3. - Bud/Kup/owanie


3. 3. 1. - Generalnie

Simy podobnie jak i my chcą mieszkać w ładnych i komfortowych domach, dlatego zastosujcie się do porad SimMafii. Zapoznaliście się z The Sims? Simsy nie są wam obce, ale chciałbym przejść do omówienia poszczególnych pomieszczeń tj. salon, jadalnia, kuchnia, toaleta, gabinet, czy też sypialnia.

3. 3. 2. - Pokój dzienny - salon

Tak więc rozpocznijmy od pokoju dziennego (salonu). Co w nim powinno się znajdować? Jednym z ważnych i nie odłącznych elementów salonu jest coś co zapewni Simom rozrywkę na początek starczy telewizor średniej jakości Wisła. Gdy Sim ma się zrelaksować, musi spocząć na czymś wygodnym. Jeżeli mamy na ten cel niewiele środków wybierajmy pomiędzy niedrogimi kanapami; (simoleon: jest walutą SimCity oznaczam ją $ - przypomina autor). Niedrogi mebel nosi nazwę Niebiańska Kanapa - kosztuje jedynie 200$: wygoda 3, energia 5. Dobry i oszczędny mebel to kanapa Dyrekcja - koszt: 400: wygoda i energia: 5. Cena naprawdę porządnej kanapy kształtuje się w granicach 1450$, sprawcie sobie ją gdy będzie Was na to stać. Więc nad czym się jeszcze zastanawiać?
Porada: Jeżeli głównym źródłem rozrywki w naszym domu jest TV powinniśmy kupić jakieś wygodne siedzisko aby spocząć po całym dniu ciężkiej pracy. Salon - powinno tu znaleźć się coś, aby nasze Simy mogły 'się rozerwać'. Może być to: wieża, magnetofon. Gdy kwestia pieniędzy nie gra roli bardzo, ale to bardzo dobrym wydatkiem będzie stół bilardowy, jacuzzi - doskonale poprawia nastrój nawet czterem Simom na raz. Na początek jak już powiedziałem frajdę zapewni zwykły kolorowy TV za 500$!

3. 3. 3. - Jadalnia - ważna rzecz

Teraz jadalnia, w jadalni jak się domyślacie powinien znaleźć się stół i wygodne krzesła. Im liczniejsza nasza rodzina tym więcej miejsc przy stole. Uwaga nie zapominajmy o miejscach dla gości. Cena krzeseł uzależniona jest od Twych możliwości finansowych.

3. 3. 4. - Kuchnia

Kuchnia - tutaj nie tylko jedna kwestia decyduje o tym czy posiłki z naszej kuchni będą pożywne i smaczne. Jedną stroną medalu jest to, że musimy mieć dobrą lodówkę i kuchenkę przydała by się mikrofalówka lub 'coś w tym stylu'. Powinien tu się znaleźć też ekspres do kawy który doda nam (nam - czytaj Simom) energii. Na ekspresie do małej czarnej nie warto oszczędzać - zdecydowanie wybierz droższy. Druga rzecz, która ma wpływ na posiłki jest to oczywiście umiejętność gotowania.

3. 3. 5. - Toaleta ta, czy nie ta

Toaleta jak toaleta w niej jak wiemy powinno znajdować się któreś z tu wypisanych urządzeń: kabina natryskowa zwana prysznicem miejscooszczędnym, wanna lub brodzik, zlew i kibelek. Idealnym rozwiązaniem jest w innych pomieszczeniach postawić urządzenia sanitarne, a w innym WC-et. Po co? By zapewnić Simom większą prywatność. Na dodatek żaden Sim nie umyje się, ani nie załatwi swoich potrzeb w obecności Sima którego nie lubi. Odbiegając od tematu: dbaj o ich stosunki.

3. 3. 6. - Gabinet

Przejdźmy do pomieszczenia zwanego gabinetem w nim może znaleźć się biurko, biblioteczka, jakieś krzesło, komputer, sztalugi, albo pianino, przydadzą się też szachy, zależnie od tego jaka umiejętność aktualnie jest nam niezbędna do otrzymania awansu w pracy. Praca - przedmioty z gabinetu służą do poszerzania swojej wiedzy w określonym temacie.

3. 3. 7. - Sypialnia

Uwaga: dbaj o to, aby w sypiali nie został umieszczony żaden hałaśliwy sprzęt np. telewizor, wieża, lub telefon. W przeciwnym wypadku Twój Sim nie wyśpi się. W tym pomieszczeniu powinno się znaleźć wygodne łóżko polecałbym Łoże Amerykańskie, lub łóżko Napoleon, pamiętaj, że Simy które się nie lubią nie będą spały w jednym łóżku.

3. 3. 8. - Przykład

przykładowy dom

Niebieskim kolorem oznaczyłem drogę przejścia z sypialni do łazienki, może nie jest krótka, ale z WC to już tylko krok do kuchnio-jadalni. Duża kropka biała oznacza pokoje rekreacyjno-relaksacyjne (jak widać są połączone z gabinetem). Simy prowadzą w tym domu udane życie towarzyskie :-).


© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl