logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

Oryginalne domy


Czasami możemy być znudzeni wyglądem naszego domu dlatego chcę zaproponować kilka ciekawych rozwiązań między innymi: domek i taras na drzewie oraz lewitujące domy lub tarasy, a także dom malajski.
Projekty tutaj przedstawione mogą być realizowane zarówno w The Sims i The Sims 2.

Na drzewie:

Żeby wybudować domek/taras na drzewie musimy najpierw poustawiać dowolne kolumny [mogą być najtańsze] odległości miedzy nimi nie powinny przekraczać dwóch kwadratów. Po ustawieniu kolumn przechodzimy na drugie piętro i kładziemy wybraną przez nas podłogę [płytki dywan, co się komu podoba]. Wstawiany schody żeby nasi Simowie mogli wejść no górę. Po położeniu podług i postawieniu schodów całość ogradzamy płotkiem jeżeli chcemy taras lub ścianami gdy chcemy domek. Na końcu usuwamy kolumny i wstawiany zamiast nich dowolne drzewa.

Lewitujący:

Wykonanie podobne, tylko wszystko powinno być większe niż takie małe domki które są na drzewach. Tutaj budujemy znacznie większy dom, może być łączony z tarasem, a na końcu usuwamy kolumny i nic więcej już nie musimy robić. Nic więcej poza wstawieniem schodów, bo inaczej nasi Simowie nie wejdą do domu.
Nie należy się martwić, że dom się zawali to jest niemożliwe, ja często buduje takie domki i jeszcze nigdy się żaden nie zawalił. Można też eksperymentować z domkami budując część normalną i część wiszącą ciekawie to wygląda.

Tropikalnie:

Teraz domek malajski, tylko na początek wyjaśnię co to takiego, bo niektórzy mogą nie wiedzieć. Dom malajski to taki dom który jest zbudowany na wodach i utrzymuje się na kolumnach. żeby wybudować taki dom potrzebujemy parceli najlepiej równej bo będzie zalana wodą. Na wyrównanej parceli wstawiany kolumny w odległości maksymalnej dwóch kratek. Na tych kolumnach rozkładamy podłogę, potem ogradzamy ścianami i wstawiamy wybrane przez nas przedmioty np. szafki itd. Po skończeniu dekoracji wnętrz całą parcele zalewamy wodą np. wpisując kod water_tool [w Sims 1], wtedy wszędzie gdzie klikniemy pojawi się woda, albo w trybie budowy w dziale basenu wybieramy znak kropli i wtedy dzieje się to samo, wodę umieszczamy też pod kolumnami. takie jeziorko można potem wypełnić jakimiś wodnymi roślinami np. lilie, należy też jakoś wstawić schody do domu, żeby Simowie mogli wejść do niego. Jak na razie to tyle pomysłów na nieco inne godne polecenia domy.


© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl