logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

Miasta w Sim City 3000


Najpierw decyzja?!

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z Sim City 3000 staje przed nami możliwość tworzenia swoich miast, niestety nasze samodzielne projekty długo nie będą nas cieszyć bo szybko popadniemy w długi, albo skończą się nam pieniądze potrzebne na wyznaczanie stref i budowanie budynków, dlatego możemy skorzystać z gotowych projektów miast dzięki którym rozwiniemy skrzydła. Niestety. Każde miasto nie jest do końca wyposażone we wszystkie potrzebne nam budynki takie jak szkoły, szpitale, remizy strażackie, więzienia i komisariaty policji, a więc musimy zadbać o nie sami.

Komunikacja rzecz ważna!

Oczywiście tak jak każde miasto rzeczywiste potrzebuje dróg, które będą łączyć strefy czyli będą łączyć naszych Simów z resztą miasta i miejscami ich pracy. Oczywiste jest również, że w naszym mieście możemy wstawiać też inne rodzaje połączeń między strefami, a nawet sąsiednimi miastami takimi środkami transportu są np. autostrady, linie kolejowe, metro poniżej opisze te środki transportu ich wady i zalety i koszt przyłączenia do sąsiada.
- Tory kolejowe: ich zaletą jest to, że jeden pociąg może przewozić Simów z miejsca na miejsce, ale żeby tak mogło się dziać musimy wstawić stacje kolejowe. Kolej może dostarczać do miasta śmieci naszych sąsiadów za które otrzymujemy pieniądze jej wadą jest to, że gdy tworzymy obieg zamknięty nasze pociągi się nie pojawią i musimy wstawić jeden fragment kolei do nikąd ona wtedy zamieni się w parowozownie z której będą wyjeżdżać pociągi niestety będą też wjeżdżać i znikać. Inną wadą jest to że pociągi które jeżdżą po naszych torach "nie zapisują się" i przy ponownym włączeniu musimy wpuszczać nowe pociągi cena przyłączenia do sąsiada wynosi 2500 simleanów.

- Metro: jest podziemną alternatywą kolei. Zajmuje mniej miejsca, jest droższa od kolei, ale tak jak kolej metro potrzebuje stacji na których będzie się zatrzymywać żeby zabrać pasażerów. Cena przyłączenia do sąsiada wynosi 3000 simleanów.

- Droga: jest najtańszym środkiem komunikacji w Sim Świecie wzdłuż drogi w dowolnych punktach można ustawiać przystanki przy których zatrzymywać się będą autobusy i jednocześnie zmniejszy się ilość samochodów na drogach. Co za tym idzie? Nie będą się tworzyć korki. Koszt podłączenia wynosi 2500 simleanów.

- Autostrada: dzięki niej możemy łączyć nasze miasto z miastami sąsiednimi, ale żeby wjechać na ten środek komunikacji trzeba zainwestować w zjazdy po których nasi Simowie będą mogli się dostawać na tę wielką drogę, podłączenie do sąsiada kosztuje 5000 simleanów.

Strefa rzecz święta

Oczywiście nasze miasto nie może istnieć bez stref, każdy rodzaj strefy jest omówiony poniżej.

- Strefa mieszkalna: podzielona jest na trzy podstrefy na których mogą powstawać różnej wielkości budynki mieszkalne. Od domków jednorodzinnych po drapacze chmur. Strefy różnią się też ceną. Im większa gęstość mieszkańców tym droższe są strefy.
- Strefa handlowa: również podzielona jest na podstrefy na których mogą powstawać różnej wielkości budynki zajmujące się handlem.
- Strefa przemysłowa: tak jak te powyżej podzielona jest na trzy mniejsze podstrefy na których powstają różnego typu zakłady przemysłowe różniące się kształtem wielkością, rolą i poziomem wytwarzanych zanieczyszczeń.
- Wysypisko: nie jest podzielone na podstrefy, a jego funkcją jest przyjmowanie śmieci i różnego rodzaju odpadków.
- Port: nie w każdym mieście da się go stworzyć. Miasto takie musi mieć dostęp do morskiej wody, tylko w tedy można stworzyć port, bo port w końcu przyjmuje statki.
- Lotnisko: może być budowane tylko w dużych miastach, ponieważ w małych jest ono raczej niepotrzebne.

Elektryczność i woda

Nasze miasto oczywiście potrzebuje do życia elektryczności i wody. Prąd jest wytwarzany w wielu typach elektrowni np. gazowej, węglowej, atomowej, termojądrowej. Istnieją także alternatywne bezpieczne dla środowiska źródła energii elektrycznej tj. wiatraki i kolektory słoneczne. Wodę do naszego miasta mogą dostarczać stacje pomp, wieże ciśnień, stacje odsalania, i miejskie stacje filtrów.

Podatki

Nasze miasto będzie się utrzymywać z podatków płaconych przez mieszkańców, ale pamiętajmy podatki nie mogą być zbyt wysokie, ponieważ Simowie mogą nas opuścić. Nasze miasto wbrew pozorom ma dużo wydatków: szkoły, remizy strażackie, komisariaty policji, szpitale, biblioteki i inne budynki użyteczności publicznej - na ich utrzymanie pieniądze wyłożyć musi właśnie miasto.

Katastrofy

Nasze miasto nie zawsze będzie oazą spokoju mogą wybuchnąć zamieszki, pożary może zdarzyć się tornado, mogą przylecieć kosmici nie nastawieni zbyt pokojowo, może też zatrząść się ziemia, a po takim trzęsieniu zawsze występuje pożar i kilka budynków się przewraca.

Może by tak piramidy albo sfinks

W grze Sim City 3000 mamy możliwość wstawiania sławnych budynków takich jak: Piramidy, Sfinks, Big Ben, i wiele innych pięknych budynków. Dzięki tym budynkom nasze miasto będzie się wyróżniać spośród innych miast.

Uwaga

Zawsze budujcie miasto z sercem, rozwagą i rozumem, nie umieszczajcie wysypiska obok domów. Traktujcie Simów tak, jak chcielibyście być Sami traktowani.


© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl