logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

3. 2. - Sim desperat


3. 2. 1. - Szybki zarobek bez kodów i oszustw

W grę The Sims można grać na wiele różnych sposobów. Jest to gra elastyczna. Dlaczego? Nie ma żadnych konkretnych celów. To ty jako gracz wyznaczasz sobie cel. Jeżeli tylko masz ambicję wybudowania luksusowego, komfortowego i pięknego domu dla swoich wirtualnych podopiecznych to krok po kroku - zrób to! Tylko i wyłącznie od nas zależy jaką strategię obierzemy sobie podczas rozgrywki.

3. 2. 2. - Strategia, a efektywność

By osiągnąć sukces, należy zdobyć fundusze na to o co aktualnie walczymy. Jeżeli nasz najbliższy wydatek to jakuzzi potrzebujemy na ten cel około siedmiu tysięcy simoleonów. Skąd wziąć taką kwotę. Sposobów na skuteczne pozyskiwanie funduszy jest kilka. No dobrze, nie chcę być demagogiem - ...

3. 2. 3. - Czas na metody drastyczne

Człowiek gdy znajduje się "w dołku" gotów jest zarabiać czyimś kosztem. To okrutne? Nie - takie jest życie. The Sims jak do tej pory zdecydowanie najlepszy symulator życia, też daje nam możliwość zarabiania kosztem innych Simów. Pytacie jak? Są różne metody.

nagrobek

Jak wiemy w The Sims na powitanie dostajemy 20000. Może wydawać się to dużą kwotą, ale w rzeczywistości nie wystarczy nawet na zaspokojenie nawet połowy naszych potrzeb związanych z wybudowaniem i umeblowaniem domu. Co tu dużo mówić pieniądze bardzo szybko "się rozchodzą". Niektórzy uczciwi gracze, którzy starają się grać bez kodów posuwają się do drastycznych metod zdobywania pieniędzy. Jedną z nich jest pojąć za żonę/męża* Sima którego zakwaterowaliśmy do tego celu. Jeżeli nie miałeś wcześnie żony/męża* to nie ma w tym nic dziwnego i drastycznego, ale jeżeli miałeś to któryś Sim będzie musiał pływać w basenie bez drabinki dotąd, aż starczy mu energii. Chyba rozumiecie co chcę Wam zasugerować w takim wypadku to najlepsze rozwiązanie dla obu ze stron. Tak ... simmiłość to dobra strategia na powiększenie majątku. (*) - niepotrzebne skreślić; pamiętaj, że Twoja bogata wybranka/wybranek nie może mieć rodziny, bo inaczej z posagu nici.

3. 2. 5. Jak się pozbyć zbędnego Sima

Męczy Cię któryś Sim? Może po prostu nie masz dla niego czasu? Tej kwestii nie będę rozważał, za to poradzę Wam jak pozbyć się zbędnego domownika, lub nachalnego sąsiada.

Uwaga: jeżeli robisz taką operację pierwszy raz zapisz stan gry.

3. 2. 5A Metoda1 - kąpiel

Czas realizacji: najlepiej jeżeli Sim ma niewiele energii - w takiej sytuacji nie będzie musiał się zbyt długo męczyć.

  1. Domownik:
  2. daj Simowi polecenie: wskoczyć do basenu
    (za pośrednictwem trampoliny);
  3. Sąsiad:
  4. wydaj jednemu z Twoich domowników polecenie kąpieli w basenie (basen musi mieć drabinkę);
  5. zaproś sąsiada do basenu;
  6. rozkaż domownikowi wyjść z basenu, sprzedaj drabinkę;

Teraz możesz spokojnie czekać, aż zabraknie energii

Metoda 2 - pożar

Zarówno w stosunku do domownika jak i sąsiada działania są podobne. W specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeni należy odpalić fajerwerki. Następne działanie to szybka ucieczka odpalającego. Porada: dobrze byłoby gdyby pomieszczenie w którym odbędzie się "pokaz sztucznych ogni" nie miało drzwi.


© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl