logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

5. 4. - Stylowe domy


Jak budować stylowe domy tj. Jak łączyć ze sobą poszczególne elementy aby domki były stylowe?

Kilka lat temu po raz pierwszy ukazała się gra The Sims. Po niej stopniowo w sklepach dostępne były kolejne dodatki, obecnie jest ich aż siedem (Światowe Życie, Balanga, Randka, Wakacje, Zwierzaki, Gwiazda i ostatni już Abrakadabra).

Czy znacie tą grę? Czy jesteście pewni, że to, co i jak robicie zawsze jest ładne i dopasowane? Czy umiecie dobierać rzeczy tak aby się ze sobą nie "gryzły"? Oczywiście niektórzy specjalnie robią takie dziwne domki aby nic do niczego nie pasowało i było jak najdziwniej.

Jak tylko zakupimy Simem teren (działkę budowlaną pustą) to naturalnie budujemy się. Budujemy dom (większy, mniejszy), ogród (lub nie) często basen (albo i nie). Kiedy przychodzi czas na urządzanie domu (tj. meblowanie), "kolorowanie" ścian i układanie podłóg to wielu z Was na pewno się nie chce. Wiem to na własnym przykładzie bo mi samej nigdy nie chce się tego robić. Możemy naturalnie zakupić gotowy dom, ale to już nie to samo. Jeśli już zbudujemy ten dom to dostrzegamy, że mogło by być lepiej i zamiast grać to skupiamy się głównie na tym aby zmienić. Przecież nie na tym polega ta gra! Postaram się przekonać Was, że to nie musi być straszne. Jeśli tylko dobrze do siebie dobierzemy poszczególne obiekty to istnieje szansa, że uzyskamy "dom marzeń" (taki, ten no z bajek).

Spośród wielu, wielu na prawdę wielu możliwych stylów postaram się opisać tylko kilka. Domy naszych (kochanych) Simów mogą być różne i rozmaite. Czarno-białe, pstrokate, w stylu średniowiecza, Dzikiego Zachodu, nowoczesne i w wielu innych stylach. Pragnę też zauważyć, ze każdy dodatek umożliwia nam tworzyć wybrany styl (w każdym dodatku mamy masę nowych obiektów, ścian i tapet) według własnego gustu. Jeśli mamy już tyle pozostaje nam tylko fantazjować.

Tu skupię się tylko na kilku wybranych stylach, które opiszę, jak bym radziła robić domki nie koniecznie w konkretnym stylu ale jednak by były ładne i dopasowane.

Zacznijmy więc od początku. Ładny efekt uzyskamy gdy połączymy ze sobą kolory szare i jasne róże, szary z błękitem, zielonym (jasnym) zarówno jak i ciepłymi kolorami takimi jak pomarańczowy, żółty, czerwony, brzoskwiniowy itp. Pamiętajmy jednak aby nie malować ścian i podłóg na mdłe (w stosunku do mebli) kolory.

Dodatki umożliwiają nam nadawanie domowi dobrego stylu i tonacji. Aby stworzyć dom w stylu nowoczesnym dobieramy kolorowe- nowoczesne meble (mogą być z elementami stali, przezroczystymi i szkłem) ściany i podłogi. W tym stylu nie uświadczysz jednak drewna, kamiennych posadzek i marmurów. Przechodzimy teraz do stylu bardziej eleganckiego. Więc w tym stylu przeważają kolory białe, czarne ogólnie to jasne (biały, kremowy, beżowy) i ciemne (czarny i brąz) mile widziane także brązy. Podłogi z marmuru, kamienia i drewna. Do tego stylu możemy zaliczyć styl średniowiecza. Czyli dokładniej ciemne, kamienne ściany i podłogi. Styl mebli uzależniamy od epoki, w której budujemy to znaczy, że tu zastosujemy ciemne meble (stare szafy, biurka, komody. Ciężkie potężne stoły, krzesła i łoża) . Tu w tym stylu nie łączymy kolorów ciepłych: żółtego, pomarańczowy, czerwony i zielony.

Teraz przejdźmy do stylu Dzikiego Zachodu. Jeśli zdecydujemy się budowę domu w tym stylu poszukujemy głównie kolory jasne, (żółte, piaskowe, beże) a do tego mamy rozmaitości mebli. Najwięcej rzeczy tego typu znajdziemy w dodatku zatytułowanym Balanga. Dzięki temu dodatkowi możemy tworzyć domki z "bambusa" czy na styl lekko hawajski.

Teraz trochę o tym, jak stworzyć przytulne mieszkanko. Tak też aby takowy stworzyć musimy dobrać odpowiednio kolory ciepłe, motywy kwiatowe, paski i tym podobne. Posadzki pokrywamy głównie wykładziną (każdy dobrze wie, że kafelki są zawsze zimne, a jak nie stwarzają taki pozór, poza tym po wykładzinie można chodzić bez kapci :) ). Dom powinien być bardzo dobrze oświetlony by było jasno. Powinno być jak najwięcej (ale bez przesady) zieleni zwłaszcza kwiatów z durzą ilością liści gdyż zieleń uspokaja i dobrze wpływa na oczy. Można też postawić kominek (ale raczej ten z czerwonej cegły). Nie powinno być tam żadnych rzeczy ze stali a zdecydowanie przeważać drewno.

Dom niezależnie od stylu powinien być przestronny. Pokoje powinny być duże, by każdy Sim mógł się w nich dobrze czuć i swobodnie poruszać. Nie należy też ciasno stawiać mebli gdyż "gęste" ich usytuowanie daje brzydki efekt, a poza efektem Simowie nie będą się swobodnie poruszać.

Jeśli już kończymy temat domów możemy spokojnie pomówić o ogrodzie. Najlepiej jak postawimy dom w głębi działki, bo wtedy można doprowadzić długą alejkę obsadzaną krzewami, kwiatami lub drzewami. Możemy też robić rozmaite kompozycje basenu z kwiatami i drzewami. Basen może znajdować się obok budynku. On również powinien być otoczony roślinami. Na środku basenu możemy zostawić trochę wolnego miejsca na drzewo lub fontannę. Na posadzce-tarasie można by postawić trochę mebli ogrodowych: stół, krzesła, grill, rzeźby donice z kwiatami i inne akcesoria ogrodowe takie jak na przykład jacuzzi. Co niektórzy lubią i chętnie założą ogródek warzywny. Ładnie wygląda on ogrodzony zwykłym białym płotkiem. By odstraszyć szkodniki kupujemy stracha na wróble lub kota.

To już chyba wszystko co mogłam napisać jeśli chodzi o budowę domów i ich zagospodarowanie i ogród. Reszta czyli to, co mogłam pominąć , zależy w dużej mierze od Was i Waszego gustu. Pragnę tylko dodać, że do danego stylu można dobrze dopasować obrazy i kwiaty. To stanowczo poprawi wystrój i nastrój Simów. Można łączyć różne style wedle własnego upodobania. Jednak to, co tu umieściłam, można nazwać częściową receptą na udany dom, lub jak kto woli "złotym środkiem”.

W skrócie:

Każdy z waszych domków powinien mieć własny styl, ale nie zapomnijmy o pewnych zasadach: A. Nie łączymy starych mebli z nowymi (jedno krzesło plecione, a drugie najdroższe) chyba, że chcecie uzyskać efekt miszmaszu...
B. Staramy się dobierać kolory tapet i podłóg tak, aby stanowiły jedność.
C. Meble nie mogą stać "jedno, na drugim", ponieważ Simowie nie będą mogli się przemieszczać. Starajcie się, aby każde pomieszczenie służyło danemu celu, aby było przytulne lub zimne, jak kto woli. Różne są gusta graczy, jedni wybierają elementy tanie, ale z klasą, inni totalny kicz za niewyobrażalne sumy Simleonów. Bądź, co bądź wszystko jest dozwolone byleby nie przesadzić.
D. Nie wszystko, co jest drogie, ma najwyższą ilość (energii, komfortu itp.).
E. Kupujemy to, co nam się podoba i dopasowujemy do reszty, aby było ze sobą w harmonii.
F. Krzykliwe kolory staramy się łączyć z szarością tak, aby ujarzmić "energię barw".
G. Zaspokajając swoje potrzeby wizualne nie zapomnijmy o Simach, mogą mieć odrębne zdanie na ten temat.


© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl