logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

2. 1. - The Sims v 1: recenzja


Recenzje - Słowo wstępu

Jakość gry The Sims jest Ci obca? Chcesz się przekonać, że tę grę naprawdę warto mieć? Może masz już Simsy i chcesz tylko poczytać ciekawe artykuły? Bez względu na sytuację zapraszam do lektury działu!

2. 1. 1. - The Sims: gra wszechczasów

Chciałbym zaprezentować recenzje do gry The Sims. Większość z Was zapewne słyszało o TS, moje recenzja jest inna. Ja spoglądam na Simy i ich świat z perspektywy czasu, mam w niej zamiar wymienić wszystkie plusy i minusy niżej wymienionej gry, która jest moim zdaniem dosłownie "dziełem przemysłu komputerowego". Tak jest - taka gra jak TS nie trafia się co dnia. Co tu dużo mówić jest po prostu "luks", nie będę już zbędnie marudził i przejdę do rzeczy.

2. 1. 2. - Świetność MAXIS'a

The Sims jest wyrobem firmy MAXIS wchodzącej w skład koncernu Electronic Arts Games, Inc. Firma ta zasłynęła z gier z serii Sim City. Sim Miasto zyskało wielką popularność - o Simsach można powiedzieć dokładnie to samo. Jej wad jest bardzo mało, zalet wręcz przeciwnie, tak więc nie pozostaje Wam nic innego jak tylko "lecieć do sklepu", aby nabyć ten świetny produkt.

A tak może, ale
nie koniecznie
musi skończyć
się małżeńska
kariera Sima.

2. 1. 3. - Gra rarytas

Chcecie argumentów, że ten produkt jest świetny? To je dostaniecie! Najważniejsze jest to, że gra ta to zasadniczo alternatywa. Czy ktoś przed MAXIS'em wpadł na pomysł by zrobić symulację życia codziennego? Oczywiście nie jest to największa zaleta. Dobrze, gdy wiecie, że gra ta jest pierwszą grą w swoim rodzaju, ale teraz wyjaśnię o co w niej chodzi i wymienię jej zalety. Otóż to w tej grze trzeba prowadzić rodzinę Simów, dbać oto, aby wszyscy Sim-domownicy mieli co jeść no i by zawsze dopisywał im dobry nastrój. Nastrój jest bardzo ważnym czynnikiem w życiu Sima. Słaby nastrój, słabe życie - tak myśli, każdy Sim tak więc, dbajcie o ich nastroje. Simy którym nie dostarcza się wystarczającej rozrywki mogą POPAŚĆ w DEPRESJĘ! The Sims to wspaniała gra dla tych którzy nie lubią presji czasu i gier które kiedyś się kończą.

2. 1. 4. - Tak było

Oprawa wizualna nie jest najlepsza jak na dzisiejsze czasy, ale te same technikalia w dniu premiery robiły nie małe wrażenie, w końcu TS jest już grą z siedmioma dodatkami i standardy przez te 'kilka lat' zmieniły się... Grafika gry to rzut izometryczny, do wyboru mamy trzy stopnie przybliżenia. Muzyka w grze jest w porządku, a gdy nam obrzydnie możemy podłożyć własne kawałki. Kolejnym aspektem świadczącym o wyższości TS nad innymi grami jest wspaniała polska wersja językowa. W stosunku do innych gier NIE JEST to rzadkość, a wręcz standard. Norma tłumaczenia Simsów jest wyjątkowa, gdyż wszystkie opisy są zabawne, uprzyjemniają grę - to się chwali.

2. 1. 5. - Tak jest

Ten wyrób jest bardzo dobrą grą - jest to obowiązkowy tytuł dla każdego szanującego się gracza. Możesz w niej oglądać telewizje, grilować, grać w bilard i robić (prawie) wszystko co w prawdziwym życiu. Symulacja życia? Dobra to gra czy wręcz przeciwnie? - to pytanie zadaje sobie przeciętny gracz, który nie miał styczności z Simsami. Nie należy się nad tym zastanawiać. Po prostu ta gra ukazuje całe nasze życie. Możemy w niej stworzyć swoją własną rodzinę i gdy ktoś nas podirytuję możemy się na nim wyżyć np. poprzez to że nie damy mu jeść, lub nie pozwolimy mu pograć na komputerze, aby się rozerwał - musicie mi wierzyć to wyśmienita zabawa. Ta gra tworzy swego rodzaju telenowelę, ale czy aby na pewno jest taka wspaniała otóż istnieją też wady tej gry po prostu: np. Simowie poruszają się jak mucha w smole!

2. 1. 6. - Czy to jest nudne?

Gra The Sims ukazała się na polskim rynku już jakiś czas temu i nawet dla najbardziej zagorzałych fanów po pewnym czasie rozgrywka może stać się monotonna. Według mnie nie jest to problem, gdyż regularnie ukazujące się dodatki wzbogacały grę o nowe wątki. Mało tego? Twórcy byli przygotowani na nienasycony apetyt graczy dlatego też umieścili w grze katalog importów 'download'. Przedmioty, ubranka i inne gadżety za darmo ściągnięte z sieci z całą pewnością uprzyjemnią nam zabawę.

2. 1. 7. - Podsumowując

moją recenzję stwierdzam, że gra jest ogólnie BARDZO DOBRA! Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy warto kupić grę The Sims to nie trać czasu, tylko zaopatrz się w tą świetną symulacje.

Sim dom

ocena produktu w skali szkolnej: celujący
Co ty o tym myślisz?

© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl