logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

2. 12. - Sim City 3000


2. 12. 1. - SimCity w teorii

Myślisz, że widziałeś wszystkie najciekawsze gry? O grach wiesz wszystko? Ciekawe... Jak sprawdzisz się jako burmistrz? Teraz musisz gospodarzyć nie tylko swoim domkiem, ale całym Sim Miastem. Sim City 3000 chyba na zawszę zapisze się w pamięci milionów graczy. Tą grę powinien obowiązkowo w Swojej kolekcji mieć każdy szanujący się fan gier ekonomicznych. SC3000 stworzyła oczywiście ta sama firma co THE SIMS, czyli Maxis.

2. 12. 2. - Informacje ogólne

Sim City 3000 to gra omalże pozbawiona wad... Grafika jest na naprawdę dobrym poziomie. Spokojna, klimatyczna i miła dla ucha - te epitety pasują do muzyki gry SC3000. Interfejs - nie należy do najłatwiejszych, lecz łatwo go sobie przyswoimy - laik nauczy się go w przeciągu jednego-dwóch dni. Jego tonacja kolorystyczna jest przyjemna i miła dla oczu.

metropolia

2. 12. 3. - Zaszczytna funkcja burmistrza

To od nas zależy jakiej wielkości miastem chcemy zarządzać i np. do jakiego stopnia teren jego ma być podmokły. Naszym zadaniem jest wyznaczenie stref: mieszkalnych, handlowych, przemysłowych i innych na które istnieje zapotrzebowanie. Do stref które wyznaczyliśmy musimy doprowadzić rury z bieżącą wodą, a także energię elektryczną. Musimy budować różne obiekty na które istnieje zapotrzebowanie: gdy Simy potrzebują szkoły dajmy im szkołę, gdy nie mają się gdzie leczyć podarujmy im - szpital.

Nasza władza nad mieszkańcami naszego miasta jest ograniczona. Mimo iż to my zadecydujemy jakie mają być podatki, gdzie w mieście ma znajdować się szkoła, a w którym miejscu będzie kolejny odcinek autostrady. Należy pamiętać o tym: by nie wywindować podatków, bo Simowie mogą od nas uciec.

2. 12. 4. - Kataklizm - nieunikniony

Bycie burmistrzem to nie tylko przyjemności. W grze zdarzają się też takie cuda jak lądowanie niezidentyfikowanych obiektów latających. Niewykluczone jest, że nasze miasto nawiedzi trzęsienie ziemi, lub huragan. W grze możemy się natknąć, także na jeszcze inne niepowodzenia...

mała gęstość zabudowy

2. 12. 5. - Praktyka - klasyka

Tak praca burmistrza wygląda ale w praktyce... Otóż naszym zadaniem jest wyznaczanie stref przeznaczonych pod budowę mieszkań, instytucji handlowych, zakładów przemysłowych. Na tym nie kończy się nasze zadanie. Otóż musimy uzbroić odpowiednie obszary miasta w prąd, wodę. Nie powinniśmy zapomnieć utworzyć wysypisk śmieci. Musimy zadbać o to, aby wszystkie Simy miały swobodny dostęp do placówek oświatowych. Musimy zadbać o to, aby miejskie drogi były przejezdne. To właśnie naszym zadaniem jest zbudować miejskie drogi. Segment, po segmencie. Możemy 'ułożyć' także tory kolejowe. Powinniśmy zapewnić Simom rozrywkę taką jak np. ZOO, lub park. Infrastruktura, infrastrukturą, a my pominęliśmy jeden ważny aspekt. Mianowicie chodzi o to, że aby miasto było bezpieczne.

2. 12. 6. - Bezpieczeństwo

W takiej sytuacji niezbędne są komisariaty policji, a także remizy strażackie. Gdy nam brakuje gotówki możemy zaciągnąć pożyczkę. Jeżeli nie mamy pojęcia co w danej chwili zrobić w grę zintegrowana jest pomoc w sympatycznej formie doradców. Gra jest nad wyraz wciągająca. To chyba wszystko co powinniście wiedzieć o tym hicie.

ocena w skali szkolej: celujący
Co ty o tym myślisz?

© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl