logo
logo
logo
logologologo
System reklamy Test
 

Burmistrz Defacto


Życie burmistrza Sim City nie jest wcale takie łatwe, musi zadbać o to, aby wszystkim mieszkańcom żyło się w dostatku i aby niczego im nie brakowało. Musi wybudować wszystko co aktualnie potrzebne, a nawet jeszcze więcej.

Odcinek 1

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie wyborów na burmistrza. Wydawało się, że największą szansę na odniesienie w nich sukcesu mieli dwaj bezpartyjni kandydaci :). Jan Defacto i Bernard Frykas... Niewielką różnicą głosów zwyciężył Janek Defacto. Poczciwy z niego człowiek - mawiali jego zwolennicy. Dlaczego? Jak zdobył popularność? Jego olbrzymia "ekspresja" pozwoliła na obniżeni podatków w mieście Simów. Każdy obywatel odczuł różnicę. Defacto przed wyborami obiecywał, że będzie robił wszystko, aby ułatwić Simom poruszanie się po ich własnym mieści. Czy spełni obietnice przedwyborcze? Zobaczymy...

Odcinek 2

W mieście Simów ruch uliczny był zmorą mieszkańców... Nowemu burmistrzowi zależy na tym, aby uprzyjemnić Simom "miejskie podróże". Tak, tak. Śmiało można nazwać taką przejażdżkę podróżą, trwa ona wcale nie krótko. Kogo winią za to Simowie? Rzecz jasna: burmistrza i władze - to od nich zależy wygląd infrastruktury miasta Simów. Godziny szczytu - te w których ruch sięga zenitu to istny koszmar dla każdego zmotoryzowanego Sima, który próbuje pokonać jakiś dystans w metropolii zwanej Sim City. Cała nadzieja w burmistrzu... Czekamy na nowe wieści :).

Odcinek 3

Przyszedł ten dzień. Burmistrz ostatecznie dłużej nie może wstrzymywać się z rozwiązaniem problemu ruchu ulicznego. Więc, co począć? Defacto z reguły jest dobrym burmistrzem, nie trzeba wywierać na nim presji. Było tak i tym razem. Burmistrz sam wyszedł na przeciw problemom swoich mieszkańców.

Szef naszego miasteczka zadecydował, że to mieszkańcy najlepiej wiedzą czego im potrzeba i potrafią rozwiązać swój problem. Ostatecznie, burmistrz jak zwykle ma racje. Kto lepiej niż sami mieszkańcy wie czego im potrzeba. Burmistrz ogłosił konkurs na najlepszy pomysł połączony z przetargiem na realizację. Co z niego wyniknie? Czy pomysł poprawi sytuację na ulicach Sim City. Zobaczymy.

Odcinek 4

Jak się rzekło - tak się stało! Burmistrz miał dobre intencji i chciał rozwiązać problem ruchu ulicznego. Rozstrzygnięcie konkursu zbliżało się wielkimi krokami... W końcu nadszedł ten dzień! Wszyscy Simowie którzy zgłaszali swoje pomysły na rozwiązanie problemu trapiącego miasto po cichu wierzyli, że to właśnie ich pomysł zwycięży!

Dla Sim City potrzebna była dobra komunikacja. Simowie chętnie podróżują autobusami i metrem, jak dotychczas mieli tylko taki wybór - autobusy, lub metro. Żadnych innowacji. Na ich szczęście znalazł się Sim, który naprawdę chciał pomóc miastu i dobrze wiedział, co robi i z jakim problem ma do czynienia. Sim ten, był z wykształcenia inżynierem i przedstawił gotowy projekt kolejki naziemnej.

Miała zapaść decyzja! Zebrało się jury konkursu w składzie: burmistrz Jan Defacto, znawcy architektury Sim City i reprezentanci ministerstwa Sim Kraju. Zadecydowano jednogłośnie, że jedyny realny projekt, będący w zasięgu Sim City jest doskonale opracowaną kolejką naziemną. Wszystkie inne dostarczone projekty to jedynie wymyślone, nic nie warte fantazję, w odczuciu jury nie miały prawa na sukces w warunkach Sim City.

Inżynier zwyciężył. Jako nagrodę za dokładne plany i szczegółowe projekty otrzymał 10.000 simoleonów. To duża sumka... Ten Sim na pewno dobrze ją spożytkuje.

Następny etap konkursu to realizacja. Dla miasta najważniejszy jest współczynnik cena - jakość... Na rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu i realizację... Trzeba jeszcze troszkę poczekać...

Odcinek 5

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na realizację inwestycji. Firmy Sim Miasta zacierały po cichu ręce. Zgłosiło się kilka firm, których specjalnością jest realizacja inwestycji związanych z komunikacją miejską. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Zebrała się komisja - ta sama która decydowała o wyborze najlepszego pomysłu. Jej zadaniem było rozstrzygnąć o tym, kto będzie realizował inwestycję. Okazało się, że dla Simów przy wyborze oferty najważniejsze są trzy kluczowe czynniki: jakość, cena, szybkość wykonania. Zwyciężyła firma "Wspólna przyszłość".

Komisja z burmistrzem Defacto, na czele podjęła słuszną decyzję, ponieważ już po kilku miesiącach mieszkańcy Sim Miasta mogli cieszyć się nową, wspaniałą kolejka naziemną.

Ci którzy wierzyli w burmistrza Defacto i w to, że ten człowiek wie, co robi nie mylili się. Burmistrz podają słuszną decyzję, która rozwiązała problem trapiący Sim City. Rusz uliczny został ujarzmiony, dzięki temu, że właściwy człowiek znalazł się na właściwym miejscu. Gratulacje dla burmistrza!

KONIEC
© Copyright 2005 - 2009 www.sims.fan.pl